Únětický pivovar - Minipivovar (do 10 000 hl)

Únětický pivovar

Únětice, Rýznerova 19

Minipivovar (do 10 000 hl)

Únětický pivovar je malý soukromý pivovar ležící v okrese Praha-západ. Jedná se o jeden z nejmladších pivovarů v Česku. Byl založen roku 1710, ale novodobá historie pivovaru se píše teprve od roku 2011. Do nabídky patří ležák a speciály podle ročního období.

Pivo (bez jakýchkoli náhražek) se vaří klasickou technologií, dvourmutovým postupem. Samozřejmostí je možnost exkurze za přítomnosti sládka. Součástí pivovaru je i Pivovarský výčep na humnech, který hostům nabízí produkci pivovaru.

Popis pivovaru

Pivovar byl postaven pravděpodobně v roce 1710, přestože první zmínky o vaření piva v obci jsou již z roku 1557. Výroba piva byla v roce 1942 přerušena (provoz byl zakonzervován), provoz byl obnoven v roce 1945, ale v březnu 1949 byla výroba ukončena. Výroba pokračovala chvíli pod hlavičkou Smíchovského pivovaru, v roce 1951 se historie únětického pivovarnictví uzavřela a objekt sloužil jako sklady.

V březnu 2010 byly zahájeny práce na projektu na „Znovuzrození Únětického pivovaru“. V září byla založena akciová společnost Únětický pivovar, která v listopadu 2010 odkoupila objekt pivovaru od společnosti Primo k.s. provozující zde sklad mléčných výrobků. 4. dubna 2011 po nezbytných stavebních úpravách byla zahájena instalace nové technologie. První várka Únětického piva byla uvařena 15. května a 11. června 2011 se slavnostně otevřely brány Únětického pivovaru a byla zahájena novodobá historie pivovaru.

Kontakt

Únětický pivovar
Rýznerova 19
252 62 Únětice

Telefon: 702065920
Web:

Únětický pivovar - formulář hlášení chyby

Následující formuláš slouží pro nahlášení chyby nebo doplňení údajů do naší databáze českých hospůdek, restaurací a barů.

Pokud jste provozovatel restaurace a váš podnik je v naší databázi, požádejte o přístup do administrace emailem na adrese informace@ceske-hospudky.cz.

Zadat nový podnik můžete na adrese: Přidat podnik

Hlášení chyby


Chybu hlásí

          
Storno

Vybavení do přírody

Přihlašte se k odběru akcí slev a novinek

a získejte 100,- Kč na první nákup

Přibalte si sebou

Zobrazit komletní nabídku

Jsme i na Facebooku

TOPlist