Chyše - Minipivovar (do 10 000 hl)

Chyše

Chyše, Chyše 54

Minipivovar (do 10 000 hl)

Panský pivovar Chyše je součástí zámeckého areálu, který byl vystavěn v letech 1839 – 1841. Pivovarnictví v Chyši má však tradici již od roku 1580. V roce 2006 byla po 74 letech obnovena výroba kvalitního zámeckého piva. V historických interiérech pivovaru Vás uvítá stylový restaurant a tradiční pivnice. Přijďte ochutnat speciality pivní kuchyně, ale především – dopřejte si chyšské pivo vařené dle staročeských receptur.

Nabídka: světlé pivo, jantarové a tmavé plus vždy jeden speciál.

Popis pivovaru

Od roku 2006 se v obci Chyše, na předělu tří krajů – Karlovarského, Středočeského a Ústeckého, 35 km od lázeňského města Karlovy Vary začalo opět vařit pivo. Panský pivovar, který byl vystavěn v letech 1839–1841, a jenž byl v 70. a 80. letech 20. století již jen ruinou, zrekonstruovala rodina Lažanských, jejichž předci vlastnili zámek od roku 1766, do stylového objektu, kde nechybí restaurace a pivnice.

Dne se tu vaří základní tři druhy piva pod společnou značkou "Prokop", a to světlá jedenáctka, polotmavá dvanáctka a tmavá třináctka. Další sortiment tvoří speciály – v roce 2008 to byl vánoční 22° tmavý speciál, každoročně pak na Velikonoce, Máje i Václava se vaří další „lahůdky“. Všechna piva jsou nepasterizovaná, vyrobena ze žateckého chmele, především pak z odrůdy žatecký poloraný červeňák.

Každý rok v srpnu se v Chyši kon Pivní maraton, což je 4,2km dlouhá trasa s ochutnávkami piv různých pivovarů.

Kontakt

Chyše
Chyše 54
364 53 Chyše

Telefon: 728948888
Web:

Vaříme

Chyše

Chyše - formulář hlášení chyby

Následující formuláš slouží pro nahlášení chyby nebo doplňení údajů do naší databáze českých hospůdek, restaurací a barů.

Pokud jste provozovatel restaurace a váš podnik je v naší databázi, požádejte o přístup do administrace emailem na adrese informace@ceske-hospudky.cz.

Zadat nový podnik můžete na adrese: Přidat podnik

Hlášení chyby


Chybu hlásí

          
Storno

Vybavení do přírody

Přihlašte se k odběru akcí slev a novinek

a získejte 100,- Kč na první nákup

Přibalte si sebou

Zobrazit komletní nabídku

Jsme i na Facebooku

TOPlist