Eggenberg - Restaurační pivovar (do 200 000 hl), Regionální pivovar (do 500 000 hl)

Eggenberg

Český Krumlov, Latrán 27

Restaurační pivovar (do 200 000 hl), Regionální pivovar (do 500 000 hl)

Pivovar Eggenberg se nachází v Českém Krumlově v památkově chráněném objektu. Jeho založení se datuje do roku 1560, ale v roce 1625 byl přemístěn do bývalé zbrojnice. V roce 1991 byl privatizován a dostal značku Eggenberg podle rodu, kterému patřilo město v 17. století. Součástí pivovaru je i restaurace pro 200 lidí s nabídkou tradiční české kuchyně.

Pivní nabídku tvoří dvě výčepní piva, čtyři ležáky, jedno nealkoholické, několik druhů limonád a speciální pivní pálenka.

Popis pivovaru

V roce 1560 byl v předhradí postaven pivovar, ke kterému později regent Jakub Krčín přivedl velmi kvalitní, nezávadnou vodu, kterou používá pivovar k výrobě svých výrobků dodnes. V roce 1991 byl pivovar zprivatizován. Samotný název pivovaru je odvozen od šlechtického rodu Eggenbergů, jemuž Český Krumlov v 17. století sloužil jako hlavní rezidenční město. Pivovar používá na svých etiketách a dalších materiálech také erb tohoto šlechtického rodu.

Do nabídky spadají spíše klasická piva, která jsou vyráběna tradiční technologií.

Kontakt

Eggenberg
Latrán 27
381 01 Český Krumlov

Telefon: 380711426
Web:

Vaříme

Eggenberg

Eggenberg - formulář hlášení chyby

Následující formuláš slouží pro nahlášení chyby nebo doplňení údajů do naší databáze českých hospůdek, restaurací a barů.

Pokud jste provozovatel restaurace a váš podnik je v naší databázi, požádejte o přístup do administrace emailem na adrese informace@ceske-hospudky.cz.

Zadat nový podnik můžete na adrese: Přidat podnik

Hlášení chyby


Chybu hlásí

          
Storno

Vybavení do přírody

Přihlašte se k odběru akcí slev a novinek

a získejte 100,- Kč na první nákup

Přibalte si sebou

Zobrazit komletní nabídku

Jsme i na Facebooku

TOPlist