Když jdou dámy na jedno

Moderované (přiměřené) pití piva má celou řadu příznivých účinků na lidský organizmus a platí to pro obě pohlaví stejně. Ve svém životě bychom se měli řídit příslovím „Jez do polosyta, pij do polopita a budeš zdráv dlouhá léta“. Autorkou těchto vět je žena, lékařka!

Samé užitečné složky

MUDr. Lachmanová také uvádí, že: „Pivo je dobrý hydratační nápoj, a proto dobře tlumí žízeň – obsahuje 92 % vody; je i nejlepším elektrolytovým nápojem pro obsah 30 druhů minerálů. Dále je bohatým zdrojem vitaminu skupiny B (B1 – thiamin, B2 – riboflavin, B6 − pyridoxin, niacin aj.). Tyto všechny látky hrají významnou úlohu v metabolických procesech a hlavně snižují homocystein, který má nepříznivý vliv na výskyt kardiovaskulárních komplikací.“

Proč by si tedy ženy nedopřály zdravý nápoj. Jistě, je také kalorický. Jak doktorka Lachmanová uvádí, jeden litr piva desítky obsahuje 1 00 kJ a dvanáctky 1 00 kJ. Dámy si to ale rychle přepočítají. 100 gramů čokolády je 2291 kJ, stejné množství jablečného štrúdlu 1633 kJ. Stačí si tedy jedno odepřít a druhé dopřát. Když jdou dámy na jedno, obvykle tím nemyslí , , 10 a více kousků jako někteří pánové, také neběhají na jedno denně jako notoričtí pivaři.

Většinou si dávají rády pivo k vydatnějšímu jídlu, protože podporuje trávení, a to se často odehrává doma. I to pomáhá optickému klamu, že ženy s pivem je vidět málo. Největší podíl na jisté nechuti k veřejné konzumaci má bezpochyby v úvodu zmíněná nedobrá image piva jako hospodského nápoje, který se pije po litrech v nevábném prostředí. Jakmile se ale objeví slušný podnik s dobrou úrovní, čistým a příjemným prostředím a pozornou obsluhou, která je ochotna o tom, co točí, zasvěceně promluvit, může si být majitel celkem jistý, že k němu začnou na pivo chodit i ženy. Pokud nevěříte, přečtěte si slova Aleše Dočkala.

Jinou potěšující zprávou je, že existuje První dámský pivní klub, jehož členky se o zlatý mok zajímají po všech stránkách. Pořádají exkurze do pivovaru, degustační soutěže, ve stanovách mají jasně řečeno, že se netrpí opilství, prostě budují pečlivě něco, na co by chlapi určitě nepřišli. Úctu k pivu, pěkné zacházení s ním, vysokou pivní kulturu. Není to snobismus, jen kultivované pití nápoje, o kterém chci hodně vědět. A ženy, které zatím pivo nepijí, si toho všimnou.

Zcela jisté je, že ženy nenaláká podnik ani značka, sázející výhradně na chlapské rekvizity a ušmudlanou chlapáckou image. A snad ještě jedna osobní zkušenost. Stále častěji zajdou dámy rády a společně na pivo po vycházce se psem. Tak s nimi počítejte a nabídněte příjemný kout pro psy a jejich paničky.

Vybavení do přírody

Přihlašte se k odběru akcí slev a novinek

a získejte 100,- Kč na první nákup

Přibalte si sebou

Zobrazit komletní nabídku

Jsme i na Facebooku

TOPlist