Český pivní festival po prvním víkendu

Ve čtvrtek 7. května otevřel své brány legendární Český pivní festival. Prodloužený víkend přilákal návštěvníky z celé České republiky i zahraničí, kteří si přišli pochutnat na zlatavém moku a užít si neopakovatelnou atmosféru této největší české pivní akce na Letenské pláni.
„Jsem ráda, že se Český pivní festival těší takové oblibě. Potěšil mě také zájem ze strany zahraničních turistů: vždyť kde jinde najdou takovou pestrou škálu našeho národního bohatství, poctivého českého piva,“ říká Šárka Vávrová, organizátorka festivalu.

Kromě skvělého jídla a pití nabízí festival doprovodný program pro celou rodinu

Na otevírací party zahráli skvělí hudebníci Justin Lavash, alternativní rocková skupina Peter Pan Complex, večer uzavřel Smrtislav. Další dny koncertovali například Make My Heart Explode či Ňuňu. O víkendu si mohli návštěvníci vyzkoušet Pravé české míchačky, tedy tradiční pivní koktejly či školu zdobení cupcaků podle Sweet´n´Sins. První festivalovou neděli proběhl také brunch pro Prahu 7. I na další dny si pořadatelé přichystali pro každého něco. Na své si přijdou gurmáni i fajnšmekři, festival letos spolupracuje s rekordním množstvím renomovaných restaurací. Na „foodies“ myslí organizátoři i v programu: návštěvníci si vyzkouší tvorbu sushi, burgerů, nakládaných sýrů, proniknou i do tajů vegetariánské kuchyně. Specialitu si přichystali i krušovičtí sládci: kromě speciální, za studena chmelené festivalové desítky a dvanáctky, které jindy než na Českém pivním festivalu neochutnáte, připravili také workshop párování piva s jídlem. Vyzkoušet tak můžete Krušovice Dvanáctku, Krušovice Černé či Pšeničné a Mušketýr, které jsou napárovány tak, aby došlo k souznění chutí piva a pokrmu. Pokud se chcete přiučit něčemu novému, můžete si pod taktovkou krušovických pivovarníků vyzkoušet pestrost čepování piva. Soboty jsou pak zasvěceny těm nejmenším, vyřádit se budou moci ve výtvarné dílně či tvorbě origami. Večery zpestří vystoupení mnoha živých kapel napříč žánry. 

Nečekejte ve frontě, zajistěte si své lístky včas

Abyste si atmosféru festivalu vychutnali se vším všudy, doporučují organizátoři využít možnosti rezervovat si stůl  - ideální řešení pro partu kamarádů či firemní teambuilding. „Na webových stránkách festivalu je spuštěna možnost rezervací do Hlavního festivalového stanu a VIP zóny. Počet lístků je však limitovaný, proto neváhejte,“ upozorňuje Šárka Vávrová. 
 
Veškeré platby na festivalu jsou realizovány výhradně festivalovou kartou. „Veškerý peněžní přebytek z festivalové karty bude bezplatně převeden na BLESK peněženku, první dobíjecí platební kartu, kterou návštěvníci obdrží zdarma u východu. Její fungování a jakékoliv další dotazy jim rády vysvětlí vyškolené hostesky,“ uvádí Šárka Vávrová, organizátorka festivalu.

Infobox:

  • Festival se koná na písčité ploše pražské Letenské pláně
  • Trvat bude do 23. května 
  • Jednorázové vstupné je 99 Kč na všech 17 dní festivalu, můžete se libovolně vracet a již neplatit
  • Platby výhradně festivalovou kartou (dobíjení je možné jak platebními kartami, tak hotovostí)
  • Ochutnat můžete pestrou škálu rozmanitých kuchyní, na pípách se za dobu festivalu vystřídá na 180 druhů piv
  • Čeká vás bohatý doprovodný program, živá hudba i zajímavé workshopy

Více na webu a facebooku akce 

 

Vybavení do přírody

Přihlašte se k odběru akcí slev a novinek

a získejte 100,- Kč na první nákup

Přibalte si sebou

Zobrazit komletní nabídku

Jsme i na Facebooku

TOPlist