ČESKÁ HOSPODA V CENTRU BARCELONY. ZAJDĚTE SI V SRDCI KATALÁNSKA NA KNEDLO-VEPŘO A PLZEŇ

Kousek od legendárního chrámu Sagrada Família v Barceloně najdete nenápadný dům s číselným označením 505. V prosklené výloze uvidíte českou vlajku a nápis: Pivobar. Hospůdka v historickém centru města se stala oblíbenou zastávkou a centrem Čechů žijících v Barcelon. Nebojte se jazykové bariéry a přijďte si pokecat. Katalánštinu zde neuslyšíte.

Podle statistik pracuje přímo v Barceloně kolem sedmi stovek Čechů. Téměř dvojnásobek jich v Barceloně žije, ale pracují mimo město na katalánském pobřeží. To už je slušné množství k tomu, aby si v Barceloně vydobyla své pevné místo česká hospoda. Kromě Pivobaru tam najdete i český bar El Rincón de Praga poblíž parku Güell.

Ačkoliv zrovna v těchto podnicích stopy magického architekta Gaudího nenajdete, tak vynechat tyto místa byste při návštěvě kouzelné Barcelony rozhodně neměli. Žízeň v Pivobaru můžete zahnat klasickou plzní, staropramenem, budvarem a kozlem. Že byste odešli hladoví? Nehrozí! Pravá česká svíčková s houskovým knedlíkem, kačena na zelí, guláš. Stačí si vybrat.

U stolu zase potkáte široké spektrum různě zaměřených Čechů, kteří přijeli své štěstí zkoušet právě sem. Jeden je masér, druhý zahradník, třetí námořník, čtvrtý student. Češi se v  Barceloně svolávají také prostřednictvím Facebooku a připravují si pro sebe různě zaměřené večery. Bar El Rincón láká třeba na ochutnávku sudových vín z jižní Moravy. Pivobar pro změnu nachystá promítání českých filmů, nebo právě pochoutky, jaké známé z českých kuchyní.

Ceny piva se v Pivobaru pohybují kolem tří eur, což je na místní poměry skvělá cena. Sem tam do baru zabloudí i domorodci, kteří se české pivo naučili pít velmi rychle. Nepohrdnou ani pravou slivovicí.
Pivobar v centru města a bar El Rincón de Praha byste při svých toulkách Barcelonou neměli opravdu minout!

Vybavení do přírody

Přihlašte se k odběru akcí slev a novinek

a získejte 100,- Kč na první nákup

Přibalte si sebou

Zobrazit komletní nabídku

Jsme i na Facebooku

TOPlist